Filmnieuws

Ally Derks ontvangt Pioneer Award van the International Documentary Association

de5db365-8b82-443a-998c-e8f64291f058

Afgelopen weekend heeft Ally Derks in Los Angeles de prestigieuze Pioneer Award gekregen van de International Documentary Association. Derks ontving de prijs voor de oprichting van IDFA, dat van een klein festival in 1988 uitgroeide tot het meest toonaangevende filmfestival voor documentaire ter wereld.

Pioneer Award
De prijs wordt jaarlijks uitgereikt door de International Documentary Association aan mensen die “zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het documentaire genre en een uitzonderlijke visie en leiderschap hebben getoond binnen de documentaire gemeenschap”.

Ally Derks ontving de prijs uit handen van Diane Weyermann, executive vice president documentary van Participant Media, die zei dat Derks een “documentaire mekka” heeft gecreëerd. In haar speech bedankte Derks het IDFA team.

Ally Derks richtte in 1988 IDFA op en neemt komend jaar na dertig jaar afscheid als directeur van het festival.

Tijdens de avond werden ook prijzen aan filmmakers uitgereikt, waaronder de prijs voor beste lange documentaire aan Ezra Edelman voor O.J.: Made in America.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial