Recensie De Ontsnapping
Julia de Groot woont in een nieuwbouwhuis en heeft 2 kinderen met de zorgzame Paul. Maar in de keukenla liggen anti depressiva voor het grijpen. Ze had zich haar leven zo anders voorgesteld. Na een ruzie met Paul besluit Julia het roer radicaal om te gooien. Ze vertrekt naar de Algave (Portugal) en daar maakt ze nieuwe vrienden. Als ze de mysterieuze gigolo Romeo (Edwin Jonker) leert kennen komt Julia’s verleden dichterbij dan ooit…
Julia, gespeeld door ster actrice Isa Hoes, is leeg. Helemaal op! Als de kids naar school zijn en Paul naar zijn werk is, doet ze een greep in de keukenla en de ene na de andere pil wordt gretig doorgeslikt wat ook geldt voor de drank die in deze film altijd ruimschoots voorradig is.
Heel vroeg in de ochtend, Paul en de kids slapen nog, haalt ze de stoffige auto uit de schuur en vertrekt zuidwaarts, naar Portugal. Ze voelt zich eindelijk vrij en wat volgt zijn vrolijke vakantieplaatjes van zon en wapperende haren in de wind en keiharde muziek uit de speakers van de auto. Aangekomen op haar bestemming vindt ze al gauw een luxe villa. Het dolce vita kan beginnen. Maar daar is Paul, over de mobiele telefoon die brult “Julia, waar ben je in God’s naam?” Ze smijt de telefoon in het ruime zwembad.
Op een party leert ze Romeo (hoe toepasselijk!) kennen die gekleed is in een smetteloos wit pak en haar wel wil verwennen, want hij is een luxe gigolo, a raison van € 5000,00, vijfduizend (!) eurootjes. Geschrokken wijst ze hem af maar hapt toch toe maar het wordt een echec. Ze moet overgeven en hij vertrekt in de duisternis.
Gaandeweg wordt de toon in de Ontsnapping steeds ernstiger en ook de schaduwen uit het verleden verdringen de status van Dolce Vita aan de Algave. Ze hoort stemmen en ziet beelden van haar overleden broer die haar toeroept: Julia, maak wat van je leven. Beloof me dat!
De acteerprestaties van zowel Isa Hoes als Julia en Abbey Hoes (geen familie) zijn indrukwekkend te noemen. Een leuke vondst zijn de dwergen die hun opwachting maken in de Ontsnapping. Het kost nog heel wat moeite ze uit haar bed en uit het zwembad te krijgen wat uiteindelijk lukt met hulp van de eigenaar van de villa. In Oxford English, dat wel.
En Paul blijft maar bellen….
De Ontsnapping is een goed gemaakte film met uitmuntende acteurs die hun vak verstaan. Maar soms vond ik het allemaal een beetje saai. Ik miste een bepaalde verrassing en dat kwam niet uit de verf, is mijn mening.
Recensent: Geert Gielissen
Trailer: