Recensies

Recensie: Speelfilm 2014: Toscaanse Bruiloft

Sanne ( Sophie van Oers) runt samen met haar ouders (Simone Kleinsma en Ernst Daniel Smid) Casa Matrimonio, een luxe vrijstaand landhuis in Toscane. Deze schitterende streek is de ideale locatie om je (droom) bruiloft te vieren. In Casa Matrimonio komen gasten bij elkaar om het leven en de liefde te vieren en om in de echt verbonden te worden. Een Toscaanse Bruiloft vormt voor alle genodigden het hoogtepunt van hun verblijf daar. Voor sommigen is het landgoed bekend terrein en ze komen er wel heel graag! Want…trouwen doe je immers maar…twee keer !!

La dolce vita is het etiket dat je kunt plakken op het schitterende landgoed ,Casa Matrimonio, tussen de bossen en de geurende lavendelvelden, de mooie gasten, het heerlijke Italiaanse eten, de wijn, de verrukkelijke muziek van Andre Rieu en de sonore klanken van tenor Andrea Bocelli en van Laura Pausini, dat alles vormt het decor van een heerlijke, vrolijke, komische vakantiefilm geregisseerd door Johan Nijenhuis bekend van o.a. de serie Costa en de film Verliefd op Ibiza

Hij streek dit keer neer in gezelschap van een sterrencast waar je ,U’ tegen zegt in het prachtige Toscane.

toscaanse-bruiloft

Casa Matrimonio heet de superluxe villa met zwembad en uitzicht over de gloeiende heuvels waar zich allerlei mini drama’s afspelen maar het toch nog goed komt. Het begint al meteen als Jeroen (Jan Kooijman) de cynische echtscheidingsadvocaat de bevallige weddingsplanner Sanne (Sophie van Oers) van de sokken rijdt met zijn knalrode Alpha. Gekapt en keurig in pak helpt hij haar overeind terwijl zij hem in het Italiaans vakkundig voor rotte vis uitmaakt. Maar toch springt er een vonke over. “Ik geloof niet in het huwelijk” laat hij Sanne tijdens een ritje desgevraagd weten. En deze cynische houding houdt hij vrijwel de hele film vol. Echter, trouwen is Sanne’s bizniz. Ze zorgt ervoor dat trouwerijen vlekkeloos verlopen. Alleen die van haarzelf, die ontbreekt. Haar moeder Marla (Simone Kleinsma) die met haar vader (Ernst Daniel Smid) de keuken bestiert verzucht “In wat voor wereld leven we toch als zelf een weddingsplanner geen man kan vinden!

Op een dag doet Koos (Dirk Zeelenberg) in een okergeel pak zijn intrede in de villa met in zijn gevolg wulpse Bella (Martien Sandifort) met een gecoiffeerde hond die tijdens een jachtpartij het leven laat en er alleen nog plukjes haar overblijven.

Dirk Zeelenberg (Divorce) zet Koos, zijn alter ego, neer zoals we van hem gewend zijn. In de steil van Danny Levito, korzelig, geestig, to the point. Vooral de scène waar hij met Bella op de scooter door het Toscaanse landschap scheurt is enig om te zien.

Hoofdrolspeelster Sophie van Oers (Voetbalvrouwen) acteert de sterren van de hemel en is een belofte voor de toekomst. Samen met Jan Kooijman vormt ze het ideale liefdespaar, wat een chemie tussen die twee!

toscaanse-bruiloft

In de Toscaanse Bruiloft rijden de hoofdrolspelers rond in schitterende oldtimers wat extra bijdraagt aan deze romantische film met bruidjes in spe en hun toekomstige wederhelften. Bijzonder grappig is de scène met de pasta carbonara schotel. Kok Matteo vraagt hoe Lisa ‘t wil hebben. ,Con crema! ( met melk) luidt het devies. Matteo valt bijna van zijn stokje als hij dit hoort. Walgelijk vindt hij het en mompelt woedend “Die Ollandesie, wat een eetbarbaren!

“Maar de zomer gaat voorbij en de regen klettert weer tegen de ramen. Het is stil in de villa en Sanne heeft nog steeds haar droomprins niet gevonden. Vrijers zijn er genoeg maar die ene, ware…die ontbreekt nog. Maar dan komt de lente weer terug en keren de kansen. Is zij nu aan de beurt om gelukkig te worden?

,Vivo per Lei’  zingt tenor Andrea Bocelli op de achtergrond en bij die prachtige klanken kun je alleen nog maar verliefd worden. Toch…?

stersterster

Recensent: Geert Gielissen

Trailer:

Een gedachte over “Recensie: Speelfilm 2014: Toscaanse Bruiloft

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial